Mikronizacja

TEKPRO DEC Group mikronizer strumieniowy (fluidalny)Rozdrabnianie produktów sypkich do wielkości jednego czy kilku mikronów jest często kluczowym procesem produkcyjnym. Produkowane przez DEC wszechstronne i uniwersalne mikronizery strumieniowe (fluidalne) zostały zaprojektowane by w pełni spełniać te wymagania. Dostępne są zarówno w systemach otwartych jak i sterylnych, z możliwością obsługi wielu trudnych produktów.

 

 

 

 

 

Zasada działania

DEC Group mikronizer strumieniowy (fluidalny) Zasada działania mikronizera fluidalnego jest bardzo prosta. Cząstki proszku są wdmuchiwane do komory mikronizera, stycznie do jego średnicy poprzez zwężkę Venturiego, za pomocą sprężonego gazu (najczęściej jest to powietrze lub azot).

Zestaw specjalnie umiejscowionych na obwodzie komory dysz powoduje przyśpieszenie cząstek w spiralnym wirze.

Efekt mikronizacji uzyskuje się w wyniku zderzania się cząstek wolniej poruszających się z tymi które uległy przyśpieszeniu w zawirowaniu.

Siły odśrodkowe powodują iż większe cząstki układają się na zewnątrz spiralnego wiru, zaś cząstki rozdrobnione, znajdujące się w centrum wychodzą wraz z gazem na zewnątrz poprzez statyczny sortownik do zbiornika pod mikronizerem.

Rozkład wielkości cząstek (PSD = Particle Size Distribution) jest ustalany poprzez dwa parametry pracy: wielkość dozowania oraz ciśnienie gazu.

Proces Mikronizacji

TEKPRO DEC Group mikronizer strumieniowy (fluidalny) Termin „mikronizacja” wskazuje na metodę zmniejszenia wymiarów cząsteczek proszku do rozmiarów mniejszych niż dziesięć mikronów.
Technologia ta jest niezwykle istotna w różnych dziedzinach przemysłu, w szczególności w przemyśle farmaceutycznym, gdzie zmniejszanie wielkości cząsteczek substancji czynnych ( API = Active Pharmaceutical Ingredient, HPAI = High-Potency Active Ingredients) do takich małych wymiarów zwiększa wykładniczo charakterystyki biodostępności i biorównoważności a także powierzchni czynnej produktu.

TEKPRO DEC Group mikronizer strumieniowy (fluidalny) jet mill MicroJet

 

 

 

Mikronizery strumieniowe (fluidalne) DEC, pozwalają uzyskać bardzo wąski przedział wielkości cząstek na krzywej dystrybucji D100.

Wszechstronne i występujące w wielu odmianach mikronizery firmy DEC, zostały zaprojektowane by spełnić te najwyższe wymagania. Dostępne są zarówno w aplikacjach otwartych jak i sterylnych (komora rękawicowa, izolator farmaceutyczny), z możliwością obsługi trudnych produktów.

 

 

Takie przykładowe produkty których mikronizację w sposób skuteczny opanowała firma DEC to: Triamcynolon, Flutikazon, Orlistat, tlenek tytanu, diamenty przemysłowe…

Dlatego też produkowane w TEKPRO mikronizery DEC znalazły idealne zastosowanie w przemyśle farmaceutycznym, kosmetycznym oraz chemicznym.

Skrót parametrów mikronizerów DEC

 

DEC MicroJet Series

Estimated capacity

Batch size

MicroJet 10

50 mg – 1500 mg

50 mg – 1500 mg

MCOne

0,1 – 50 g/h

0,2 g – 50 g

MC 2 Jetmill

3,5 – 200 g/h

1,5 g – 500 g

MC Jetmill 50

0,05 – 5,0 kg/h

3g – 20 kg

MC Jetmill 150

0,5 – 50 kg/h

0,2 kg – 100 kg

MC Jetmill 200

1,0 – 40 kg/h

1 kg – 1000 kg

MC Jetmill 300

5,0 – 200 kg/h

5 kg – 2000kg

MC Jetmill 400

10 – 300 kg/h

10 kg – 3000 kg

 

Informacje ze strony DEC TEKPRO Dec Group mikronizer Isotube strumieniowy (fluidalny) jet mill MicroJet

 

Dostarczamy urządzenia do
obsługi materiałów sypkich w zakresie:
2018-09-27
Polagra Tech 2018 w Poznaniu (30.09.-04.10.) oraz SyMas Maintenance w Krakowie (10.10.-11.10)
Już wkrótce Dec Poland Tekpro pojawi się na dwóch ważnych imprezach targowych. Polagra Tech 2018 w Poznaniu (30.09.-04.10.) oraz SyMas Maintenance w Krakowie (10.10.-11.10). Zapraszamy na nasze stoiska.
więcej»
2018-07-18
Nowe Biuro Techniczne w Rzeszowie.
DEC Poland Tekpro otworzyło nowe Biuro Techniczne w Rzeszowie.
więcej»